7 KL. LITERATŪRA (BALANDŽIO 25, 2020)

Labas, vaikai! Tikiuosi, visi esate sveiki. Didelis ačiū tiems, kurie siunčiate atliktus darbus ir video – Jūsų sakomos greitakalbės yra nuostabios. 🙂 Tikiuosi, Jums buvo smagu mokytis.

Šie neįprasti mokslo metai artėja į pabaigą. Vistik, nutariau, kad apie dainuojamąją tautosaką kalbėsime sekančiais mosklo metais. Tikiuosi, iki rudens viskas praeis, ir mes galėsime grįžti į mokyklą. Noriu, kad paskutinės pamokos būtų Jums smagios ir truputėlį kitokios. Sugalvojau labai paprastas užduotis, noriu, kad “pasuktumėt galvas” (pagalvotumėt).

1. Jeigu jums reiktų parduotuvėje nupirkti 5 prekes, kurios prasidėtų iš pirmos jūsų vardo raidės, kokios tai būtų prekės?

Pavyzdžiui: Neringa – pirkčiau nektarinus, natūralų medų, Napoleono tortą, naminę duoną, nervus raminančią arbatą

2. Užrašykite 5 Lietuvos miestų, vietovių, upių, ežerų, piliakalnių, pilių ir t.t. pavadinimus, prasidedančius iš jūsų vardo pirmos raidės.

3. Užrašykite 5 lietuvių liaudies patarles, priežodžius, mįsles, skaičiuotes, keiksmus, prasidedančius iš jūsų vardo pirmos raidės. (Viso 5, galite maišyti – 1 patarlė, 1 mįslė, 1 skaičiuotė ir pan.)

Jei nežinote, ieškokite internete, knygose, klauskite tėvelių.

Ant lapo būtinai užrašykite savo vardą, pavardę, klasę ir šiandienos datą.

4. Kūrybinė užduotis, projektas. Šį projektą (projekto nuotrauką) man galite atsiųsti iki Gegužės 8.

PROJEKTAS

Jei kils klausimų, rašykite nmockus@maironis.org

Likite sveiki!